Harmonize (4.1.2) - en to nl translation catalogue (54 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: History
nl: Historie

en: Refresh
nl: Verversen

en: Region
nl: Gebied

en: Theme
nl: Thema

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Done
nl: Gereed

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Variable name
nl: Variabelenaam

en: Fields
nl: Velden

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Rules
nl: Regels

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Result
nl: Resultaat

en: Controls
nl: Besturingselementen

en: Entity
nl: Entiteit

en: Content Bottom
nl: Onder inhoud

en: Style
nl: Stijl

en: Your settings have been saved.
nl: Uw instellingen zijn opgeslagen.

en: Form
nl: Formulier

en: Add a field
nl: Een veld toevoegen

en: Bundle
nl: Bundel

en: Styles
nl: Stijlen

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Delete Rule
nl: Regel verwijderen

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Clear History
nl: Geschiedenis verwijderen

en: Custom display settings
nl: Aangepaste weergave-instellingen

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Label display for @title
nl: Label voor @title tonen

en: entity
nl: entiteit

en: entities
nl: entiteiten

en: Region for @title
nl: Gebied voor @title

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
nl: Er zijn nog geen velden toegevoegd. U kunt op de pagina <a href=":link">Velden beheren</a> nieuwe velden toevoegen.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
nl: De %display_mode-mode heeft nu aangepaste weergaveinstellingen. U kunt deze <a href=":url">wijzigen</a>.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
nl: Gebruik aangepaste weergaveinstellingen voor de volgende @display_context-modi
