Harmonize (4.1.2) - en to pl translation catalogue (54 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Language
pl: Język

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Add
pl: Dodaj

en: History
pl: Historia

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Theme
pl: Skórka

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Done
pl: Gotowe

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Variable name
pl: Nazwa zmiennej

en: Fields
pl: Pola

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Example
pl: Przykład

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Rules
pl: Reguły

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Result
pl: Wynik

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Entity
pl: Encja

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: Style
pl: Styl

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Form
pl: Formularz

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Styles
pl: Style

en: Entity Type
pl: Typ encji

en: Machine Name
pl: Identyfikator systemowy

en: Add rules
pl: Dodaj reguły

en: Custom display settings
pl: Ustawienia własnego formatu wyświetlania

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Label display for @title
pl: Wyświetlanie etykiety pola @title

en: entity
pl: encja

en: View Mode
pl: Tryb wyświetlania

en: entities
pl: encje

en: Region for @title
pl: Region dla @title

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
pl: Nie dodano jeszcze żadnych pól. Nowe pola można dodawać na stronie <a href=":link">Zarządzanie polami</a>.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
pl: Tryb %display_mode używa teraz własnych ustawień wyświetlania. Być może warto <a href=":url">je skonfigurować</a>.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
pl: Użyj ustawień własnego formatu wyświetlania dla następujących trybów @display_context
