Harmonize (4.1.4) - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Language
tr: Dil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Parent
tr: Üst öge

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: History
tr: Geçmiş

en: Refresh
tr: Yenile

en: Region
tr: Bölge

en: Menu
tr: Menü

en: Theme
tr: Tema

en: Continue
tr: Devam et

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Done
tr: Tamam

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Variable name
tr: Değişken adı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Example
tr: Örnek

en: Cache
tr: Önbellek

en: Rules
tr: Kurallar

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Result
tr: Sonuç

en: Controls
tr: Denetimler

en: Entity
tr: Nesne

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Styles
tr: Biçemler

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Custom display settings
tr: Özel görüntüleme ayarları

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Label display for @title
tr: @title için etiket görünümü

en: Region for @title
tr: @title için bölge

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
tr: Henüz alan eklenmemiş. <a href=":link">Alanları yönet</a> sayfasında yeni alanlar ekleyebilirsiniz.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
tr: %display_mode kipi şimdi özel görüntü ayarlarını kullanıyor. <a href=":url">Bunları yapılandırmak</a> isteyebilirsiniz.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
tr: Aşağıdaki @display_context modes için özel görünüm ayarları kullanılsın
