Harmonize (4.1.4) - en to hu translation catalogue (58 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Language
hu: Nyelv

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Parent
hu: Szülő

en: Settings
hu: Beállítások

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: History
hu: Történet

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Region
hu: Régió

en: Menu
hu: Menü

en: Theme
hu: Smink

en: ID
hu: Azonosító

en: Continue
hu: Folytatás

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Done
hu: Kész

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Variable name
hu: Változónév

en: Fields
hu: Mezők

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Example
hu: Példa

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Rules
hu: Szabályok

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Result
hu: Eredmény

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Entity
hu: Entitás

en: Content Bottom
hu: Tartalom alja

en: Style
hu: Stílus

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Form
hu: Űrlap

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Exclusions
hu: Kizárások

en: Styles
hu: Stílusok

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Add rules
hu: Szabályok hozzáadása

en: Custom display settings
hu: Egyéni megjelenítési beállítások

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Label display for @title
hu: @title megjelenített címkéje

en: entity
hu: entitás

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: entities
hu: entitások

en: Region for @title
hu: @title régiója

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
hu: Nincs még hozzáadott mező. Új mezőket a <a href=":link">Mezők kezelése</a> oldalon lehet hozzáadni.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
hu: %display_mode mód most egyéni megjelenítési beállításokat használ. Szükség lehet a <a href=":url">beállításukra</a>.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
hu: Egyéni megjelenítési beállítások használata az alábbi @display_context módokhoz
