Harmonize (4.1.4) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Refresh
kn: ಪುನಶ್ಚೇತನಗೊಳಿಸು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Rules
kn: ನಿಯಮಗಳು

en: Trace
kn: ಜಾಡು(Trace)

en: Controls
kn: ನಿಯಂತ್ರಣಗಳು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Edit Rule
kn: ನಿಯಮವನ್ನು ಸಂಪಾದಿಸು

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
