Harmonize (4.1.4) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Language
uk: Мова

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Parent
uk: Батько

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: History
uk: Історія

en: Refresh
uk: Оновити

en: Region
uk: Область

en: Menu
uk: Меню

en: Theme
uk: Тема

en: Continue
uk: Продовжити

en: Exclude
uk: Вилучити

en: Done
uk: Готово

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Variable name
uk: Назва змінної

en: Fields
uk: Поля

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Example
uk: Приклад

en: Cache
uk: Кеш

en: Rules
uk: Правила

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Trace
uk: Трасування

en: Result
uk: Результат

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Entity
uk: Сутність

en: Content Bottom
uk: Вміст знизу

en: Style
uk: Стиль

en: Your settings have been saved.
uk: Налаштування були успішно збережені.

en: Form
uk: Форма

en: Bundle
uk: Пакет

en: File Extension
uk: Суфікс файла

en: Field Settings
uk: Параметри поля

en: Styles
uk: Стилі

en: Edit Rule
uk: Змінити правило

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Visualize
uk: Показати

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Custom display settings
uk: Власні налаштування відображення

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Label display for @title
uk: Відображення мітки для @title.

en: Object Type
uk: Тип об'єкта

en: entity
uk: сутність

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: entities
uk: сутності

en: Region for @title
uk: Область для схеми @title

en: There are no fields yet added. You can add new fields on the <a href=":link">Manage fields</a> page.
uk: Полів ще не додано. Додати нові поля можна на сторінці <a href=":link">Керувати полями</a>.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
uk: Режим %display_mode наразі використовує власні налаштування відображення. Можливо ви забажаєте <a href=":url">їх налаштувати</a>.

en: Deleted @label.
uk: Видалено @label.

en: Use custom display settings for the following @display_context modes
uk: Використовувати власні налаштування відображення для наступних режимів @display_context
