Hashtags (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Manager
pt: Gestor

en: Name
pt: Nome

en: Advanced
pt: Avançado

en: Other
pt: Outro

en: Activate
pt: Ativar
