hbk_forge (1.0.17) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Page title
id: Judul halaman

en: Page
id: Halaman

en: Custom
id: Tersuai

en: Tools
id: Alat

en: Footer left
id: Footer kiri

en: Full text
id: Teks lengkap

en: Font size
id: Ukuran Font

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: mobile
id: mobil

en: wide
id: lebar

en: Footer bottom
id: Catatan kaki bawah

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: First page
id: Halaman pertama

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
