hbk_forge (1.0.18) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Custom
it: Personalizzato

en: Tools
it: Strumenti

en: Full text
it: Testo completo

en: Font size
it: Dimensione del carattere

en: Purple
it: Viola

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: wide
it: largo

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Dark
it: Scuro

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina

en: narrow
it: stretto
