Headless CMS (1.1.0) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Bundle
hi: पोटली

en: Module dependencies
hi: मॉड्यूल निर्भरता

en: Dependencies
hi: निर्भरता

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Theme dependencies
hi: थीम निर्भरता

en: Configuration entity dependencies
hi: प्रारूप इकाई पर निर्भरता

en: Content entity dependencies
hi: लेख सामग्री इकाई पर निर्भरता
