Health Check Url (8.x-3.3) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Text
tr: Metin

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: Performance and scalability
tr: Performans ve ölçeklenebilirlik

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: The path '%path' has to start with a slash.
tr: '%path' yolunun eğik çizgiyle başlaması zorunludur.
