Healthcheck (2.0.0) - en to fr translation catalogue (56 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Suffix
fr: Suffixe

en: Subject
fr: Objet

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Logging
fr: Journalisation

en: Categories
fr: Catégories

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Label
fr: Libellé

en: Content Types
fr: Types de contenu

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Check
fr: Vérifier

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Block
fr: Bloc

en: Database
fr: Base de données

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Fields
fr: Champs

en: 6 months
fr: 6 mois

en: 1 year
fr: 1 an

en: 2 years
fr: 2 ans

en: 3 years
fr: 3 ans

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: Sort by
fr: Trier par

en: seconds
fr: secondes

en: Hour
fr: Heure

en: None.
fr: Aucun.

en: User registration
fr: Inscription de l'utilisateur

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Site URL
fr: URL du site

en: Apply
fr: Appliquer

en: Precision
fr: Précision

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Decimal point
fr: Marqueur décimal

en: Cron run
fr: Exécution du cron

en: Round
fr: Arrondi

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Critical
fr: Critique

en: Needs review
fr: Nécessite une vérification

en: Format plural
fr: Former le pluriel

en: Run every
fr: Tous les

en: Needs Review
fr: À revoir

en: Master
fr: Principal

en: Thousands marker
fr: Séparateur de milliers

en: This field supports tokens.
fr: Ce champ prend en charge les jetons (tokens).

en: Plural variants
fr: Variantes plurielles

en: Cron threshold
fr: Seuil pour la tâche planifiée (cron)
