Healthcheck (2.0.0) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Body
id: Isi

en: Prefix
id: Awalan

en: Suffix
id: Akhiran

en: Subject
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Tags
id: Tag

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Logging
id: Pengelogan

en: Categories
id: Kategori

en: Overview
id: Sekilas

en: Message
id: Pesan

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Check
id: Periksa

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Global settings
id: Pengaturan global

en: Fields
id: Bidang isian

en: Week
id: Pekan

en: Day
id: Hari

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Hour
id: Jam

en: None.
id: Tidak ada.

en: User registration
id: Pendaftaran pengguna

en: Apply
id: Terapkan

en: Precision
id: Ketelitian

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Decimal point
id: Poin desimal

en: Round
id: Pembulatan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Critical
id: Kritis

en: Asc
id: Urutan turun

en: Thousands marker
id: Penanda ribuan

en: This field supports tokens.
id: Bidang ini mendukung token.

en: Plural variants
id: Variasi plural
