Healthcheck (2.0.0) - en to es translation catalogue (54 entries)

en: Body
es: Cuerpo

en: Status
es: Estado

en: Prefix
es: Prefijo

en: Suffix
es: Sufijo

en: Subject
es: Asunto

en: Description
es: Descripción

en: Tags
es: Etiquetas

en: Taxonomy
es: Taxonomía

en: Logging
es: Registro

en: Categories
es: Categorías

en: Overview
es: Vista general

en: Reset
es: Restablecer

en: Message
es: Mensaje

en: Label
es: Etiqueta

en: Content Types
es: Tipos de contenido

en: Email
es: Correo electrónico

en: Check
es: Comprobar

en: Created
es: Creado

en: All
es: Todo(s)

en: Block
es: Bloque

en: Page
es: Página

en: Database
es: Base de datos

en: Global settings
es: Opciones globales

en: Fields
es: Campos

en: 1 year
es: 1 año

en: Week
es: Semana

en: Day
es: Día

en: <h2>Overview</h2>
es: <h2>Resumen</h2>

en: Notifications
es: Avisos

en: Sort by
es: Ordenar por

en: seconds
es: segundos

en: Hour
es: Hora

en: None.
es: Ninguno/a.

en: User registration
es: Registro de usuario

en: Site URL
es: URL del sitio web

en: Apply
es: Aplicar

en: Precision
es: Precisión

en: Offset
es: Desplazamiento

en: About
es: Acerca de

en: Decimal point
es: Coma decimal

en: Round
es: Redondear

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: « First
es: « Primero

en: Last »
es: Último »

en: Critical
es: Crítico

en: Needs review
es: Necesita revisión

en: Format plural
es: Formatear plural

en: Run every
es: Ejecutar cada

en: Needs Review
es: Necesita revisión

en: Master
es: Máster

en: Thousands marker
es: Separador de miles

en: This field supports tokens.
es: Este campo admite tokens.

en: Plural variants
es: Variantes plurales
