Healthcheck (2.0.0) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: Label
fa: برچسب

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Check
fa: بررسی

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Fields
fa: فیلدها

en: 1 year
fa: یک سال

en: Desc
fa: نزولی

en: Day
fa: روز

en: <h2>Overview</h2>
fa: <h2>مرورکلی</h2>

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Hour
fa: ساعت

en: None.
fa: هیچکدام.

en: User registration
fa: ثبت نام کاربر

en: Cron
fa: کرون

en: Apply
fa: تایید

en: Precision
fa: دقت

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Decimal point
fa: ممیز دهدهی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Critical
fa: بحرانی

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Thousands marker
fa: نشانگر هزارگان

en: This field supports tokens.
fa: این فیلد از توکن‌ها پشتیبانی می‌کند.

en: Plural variants
fa: انواع جمع
