Healthcheck (2.0.0) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Logging
hi: लॉगिंग

en: Categories
hi: वर्ग

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: 6 months
hi: 6 महीने

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: 2 years
hi: 2 वर्ष

en: 3 years
hi: 3 वर्ष

en: Desc
hi: अवरोही

en: Day
hi: दिन

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: seconds
hi: क्षण

en: Hour
hi: घंटा

en: None.
hi: कोई नहीं

en: Cron
hi: क्रॉन

en: Apply
hi: लागू करें

en: Precision
hi: सूक्ष्मता

en: About
hi: के बारे में

en: Decimal point
hi: दशमलव बिंदु

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Critical
hi: विकट

en: Plural variants
hi: बहुवचन संस्करण
