Healthcheck (2.0.0) - en to hu translation catalogue (58 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: Tags
hu: Címkék

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Logging
hu: Naplózás

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Label
hu: Címke

en: Content Types
hu: Tartalomtípusok

en: ID
hu: Azonosító

en: Email
hu: E-mail

en: Check
hu: Csekk

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Database
hu: Adatbázis

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Fields
hu: Mezők

en: 6 months
hu: 6 hónap

en: 1 year
hu: 1 év

en: 2 years
hu: 2 év

en: Desc
hu: Csökk

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: <h2>Overview</h2>
hu: <h2>Áttekintés</h2>

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: seconds
hu: másodperc

en: Hour
hu: Óra

en: None.
hu: Nincs.

en: User registration
hu: Felhasználói regisztráció

en: Cron
hu: Időzítő

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Precision
hu: Pontosság

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Round
hu: Kerekítés

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Critical
hu: Kritikus

en: Needs review
hu: Átnézést igényel

en: Asc
hu: Növ

en: Format plural
hu: Többesszám formátuma

en: Needs Review
hu: Átnézésre vár

en: Master
hu: Mester

en: Thousands marker
hu: Ezreselválasztó

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: Plural variants
hu: Többes számú alakok
