Healthcheck (2.0.0) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Tags
it: Etichette

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Categories
it: Categorie

en: Overview
it: Panoramica

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Label
it: Etichetta

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: Check
it: Assegno

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Fields
it: Campi

en: Desc
it: Disc

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Notifications
it: Notifiche

en: Sort by
it: Ordina per

en: seconds
it: secondi

en: Hour
it: Ora

en: None.
it: Nessuno.

en: User registration
it: Registrazione utente

en: Apply
it: Applica

en: Precision
it: Precisione

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Decimal point
it: Virgola decimale

en: Round
it: Arrotonda

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Critical
it: Critico

en: Needs review
it: Richiede revisione

en: Format plural
it: Formatta il plurale

en: Needs Review
it: Da rivedere

en: Master
it: Principale

en: Thousands marker
it: Separatore delle migliaia

en: This field supports tokens.
it: Il campo accetta i token.

en: Plural variants
it: Varianti plurali
