Healthcheck (2.0.0) - en to ja translation catalogue (53 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Subject
ja: 件名

en: Description
ja: 説明

en: Tags
ja: タグ

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Logging
ja: ログ記録

en: Categories
ja: カテゴリー

en: Overview
ja: 概観

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Label
ja: ラベル

en: Email
ja: メール

en: Check
ja: 小切手

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Database
ja: データベース

en: Global settings
ja: 共通の設定

en: Fields
ja: フィールド

en: Desc
ja: 降順

en: Week
ja: 週

en: Day
ja: 日

en: Notifications
ja: 通知

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: seconds
ja: 秒

en: Hour
ja: 時

en: None.
ja: なし

en: User registration
ja: ユーザー登録

en: Cron
ja: cron

en: Apply
ja: 適用

en: Precision
ja: 精度

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Decimal point
ja: 小数点

en: Round
ja: 端数切り捨て

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Critical
ja: 重大な

en: Needs review
ja: 要レビュー

en: 30 days
ja: 30日

en: Asc
ja: 昇順

en: Format plural
ja: 複数形

en: Needs Review
ja: 要レビュー

en: Master
ja: マスター

en: Thousands marker
ja: 3桁区切りの記号

en: This field supports tokens.
ja: このフィールドはトークンをサポートしています。

en: Plural variants
ja: 複数のvariants
