Healthcheck (2.0.0) - en to tr translation catalogue (51 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Subject
tr: Konu

en: Description
tr: Açıklama

en: Tags
tr: Etiketler

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Logging
tr: Kayıt tutma

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Label
tr: Etiket

en: Email
tr: E-posta

en: Check
tr: Çek

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Database
tr: Veritabanı

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Fields
tr: Alanlar

en: 1 year
tr: @count yıl

en: Desc
tr: Azalan

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: seconds
tr: saniye

en: Hour
tr: Saat

en: None.
tr: Hiçbiri.

en: User registration
tr: Kullanıcı kaydı

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Apply
tr: Uygula

en: Precision
tr: Kesinlik

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Round
tr: Yuvarlama

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Critical
tr: Önemli

en: Asc
tr: Artan

en: Format plural
tr: Çoğul biçimi

en: Master
tr: Ana (master)

en: Thousands marker
tr: Binlik işaretçisi

en: This field supports tokens.
tr: Bu alan değişkenleri (tokens) destekler.

en: Plural variants
tr: Çoğul türevleri
