Healthcheck (2.0.0) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Subject
uk: Тема

en: Description
uk: Опис

en: Tags
uk: Теґи

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Logging
uk: Журналювання

en: Categories
uk: Категорії

en: Overview
uk: Огляд

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Label
uk: Мітка

en: Content Types
uk: Типи матеріалів

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Check
uk: Перевірити

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Database
uk: База даних

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Fields
uk: Поля

en: 6 months
uk: 6 місяців

en: 1 year
uk: 1 рік

en: 2 years
uk: 2 роки

en: 3 years
uk: 3 роки

en: Desc
uk: Спад

en: Week
uk: Тиждень

en: Day
uk: День

en: <h2>Overview</h2>
uk: <h2>Огляд</h2>

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: seconds
uk: секунд(и)

en: Hour
uk: Година

en: None.
uk: Ні.

en: User registration
uk: Реєстрація користувача

en: Cron
uk: Крон

en: Site URL
uk: Адреса сайту

en: Apply
uk: Застосувати

en: Precision
uk: Точність

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Decimal point
uk: Крапка

en: Round
uk: Округлення

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Checks
uk: Перевірки

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Needs review
uk: Потребує перевірки

en: 30 days
uk: 30 днів

en: Asc
uk: Зрост

en: Format plural
uk: Формат множини

en: Run every
uk: Запускати кожні

en: Needs Review
uk: Очікує перевірки

en: Master
uk: Головне

en: Thousands marker
uk: Розділювач тисяч

en: This field supports tokens.
uk: Це поле підтримує замінники.

en: Plural variants
uk: Варіанти множини
