Healthz (2.0.0-beta2) - en to os translation catalogue (5 entries)

en: Save configuration
os: Сохранить настройки

en: Status
os: Статус

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Weight
os: Уæз
