Healthz (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: ID
hi: आईडी

en: 1 day
hi: १ दिन

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
