Helpdesk Integration (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: enabled
id: hidup

en: Author
id: Penulis

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Comments
id: Komentar

en: default
id: standar

en: Category
id: Kategori

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Refresh
id: Segarkan

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Comment
id: Komentar

en: Users
id: Pengguna

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Attachments
id: Sisipan

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
