Helpdesk Integration (1.1.1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: enabled
fr: activé

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: disabled
fr: désactivé

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Comments
fr: Commentaires

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: default
fr: défaut

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Refresh
fr: Actualiser

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Block
fr: Bloc

en: Comment
fr: Commentaire

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Sort by
fr: Trier par

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Resolved
fr: Résolu

en: Master
fr: Principal
