Helper (8.x-1.45) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Item
hi: वस्तु

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Entity
hi: इकाई
