Helper (8.x-1.45) - en to mr translation catalogue (6 entries)

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Remove
mr: काढा

en: Edit
mr: संपादन

en: Layout
mr: मांडणी

en: Field name
mr: फील्डचे नाव
