Helper (8.x-1.45) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Field
nl: Veld

en: Layout
nl: Lay-out

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Entity
nl: Entiteit

en: Node field
nl: Node veld

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
nl: Handmatig ingevoerde paden moeten starten met een van de volgende tekens: / ? #

en: Updates failed for the entity type %entity_type, for %entity_ids. Check the logs.
nl: Update mislukt voor enteitstype %entity_type, for %entity_ids. Controleer de logs.

en: Unable to update %entity_type %view due to error @message %function (line %line of %file). <pre>@backtrace_string</pre>
nl: Update van %entity_type %view niet mogelijk door fout @message %function (regel %line van %file). <pre>@backtrace_string</pre>
