Helper (8.x-1.45) - en to te translation catalogue (7 entries)

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Content
te: సారము

en: Item
te: అంశం

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Edit
te: మార్చు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Field name
te: ఫీల్డ్ పేరు
