Helper (8.x-1.46) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Item
cy: Eitem

en: Remove
cy: Symud

en: Edit
cy: Golygu

en: Field
cy: Maes
