Helper (8.x-1.47) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Item
fr: Élément

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: Field
fr: Champ

en: Layout
fr: Mise en page

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Entity
fr: Entité

en: Node field
fr: Champ du nœud

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
fr: Les chemins saisis manuellement doivent commencer par l'un des caractères suivants : / ? #

en: Updates failed for the entity type %entity_type, for %entity_ids. Check the logs.
fr: Les mises à jour ont échoué pour les entités %entity_ids de type %entity_type. Consulter les journaux.

en: Unable to update %entity_type %view due to error @message %function (line %line of %file). <pre>@backtrace_string</pre>
fr: Impossible de mettre à jour %view %entity_type à cause de l'erreur @message %function (ligne %line de %file). <pre>@backtrace_string</pre>
