Helper (8.x-1.47) - en to he translation catalogue (9 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Item
he: פריט

en: Remove
he: הסרה

en: Edit
he: עריכה

en: Field
he: שדה

en: Layout
he: פריסה

en: Field name
he: שם שדה

en: Entity
he: יישות
