Helper (8.x-1.47) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Item
ru: Элемент

en: Remove
ru: Удалить

en: Edit
ru: Редактировать

en: Field
ru: Поле

en: Layout
ru: Макет

en: Field name
ru: Имя поля

en: Entity
ru: Сущность

en: Node field
ru: Поле материала

en: Manually entered paths should start with one of the following characters: / ? #
ru: Введенные вручную пути должны начинаться с одного из следующих символов: / ? #

en: Updates failed for the entity type %entity_type, for %entity_ids. Check the logs.
ru: Не удалось обновить тип сущности %entity_type, для %entity_ids. Проверте журнал ошибок.

en: Unable to update %entity_type %view due to error @message %function (line %line of %file). <pre>@backtrace_string</pre>
ru: Невозможно обновить %entity_type %view из-за ошибки @message %function (строка %line файла %file). <pre>@backtrace_string</pre>
