helpfulness (2.0.2) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Message
pt: Mensagem

en: Update
pt: Atualizar

en: Archive
pt: Arquivar

en: Time
pt: Hora

en: User
pt: Usuário

en: System Path
pt: Caminho do sistema

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Browser
pt: Navegador

en: Deleted
pt: Apagado

en: New
pt: Novo

en: Base URL
pt: URL base

en: Alias
pt: Apelido

en: Comment options
pt: Opções de comentários

en: Email options
pt: Opções de email

en: Report
pt: Relatório

en: Thank you for your feedback.
pt: Obrigado pelo feedback.

en: Archived
pt: Arquivados

en: Comments:
pt: Comentários:
