helpfulness (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Download
de: Herunterladen

en: Date
de: Datum

en: None
de: Keine

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Update
de: Aktualisieren

en: Archive
de: Archiv

en: Time
de: Zeit

en: User
de: Benutzer

en: Email
de: E-Mail

en: Anonymous
de: Gast

en: Browser
de: Internet-Browser

en: New
de: Neu

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Email options
de: E-Mail-Optionen

en: Report
de: Bericht

en: Yes, delete!
de: Ja, löschen!

en: Thank you for your feedback.
de: Vielen Dank für Ihr Feedback.

en: Archived
de: Archiviert

en: Comments:
de: Kommentare:

en: Please Select...
de: Bitte wählen ...

en: "YES" Options
de: „JA"-Optionen

en: Title for the comments
de: Überschrift für den Kommentarbereich

en: Description for the comments
de: Beschreibung für Kommentare

en: "NO" Options
de: "Nein" Optionen

en: Subject for the notification email.
de: Betreff der Benachrichtigungs-E-Mail

en: Browser Info
de: Browser-Informationen

en: New feedback
de: Neues Feedback

en: Helpful: Yes
de: Hilfreich: Ja

en: Helpful: No
de: Hilfreich: Nein

en: Provides a block for the user to leave feedback
de: Stellt einen Feedback-Block für Benutzer bereit.

en: Are you sure that you want to delete the selected %count feedback items?
de: Möchten Sie die %count ausgewählten Feedback-Beitrag wirklich löschen?

en: Are you sure that you want to delete the selected feedback item?
de: Möchten Sie den ausgewählten Feedback-Beitrag wirklich löschen?
