Hidden Tab (8.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (39 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Type
eu: Mota

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Weight
eu: Pisua

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Label
eu: Etiketa

en: Schedule
eu: Zeregin programatua

en: Views
eu: Bistak

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: Region
eu: Atal

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Error
eu: Errorea

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: days
eu: egunak

en: Page
eu: Orria

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Send
eu: Bidali

en: Weeks
eu: Asteak

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Secret key
eu: Giltza sekretua

en: Entity
eu: Entitatea

en: Hours
eu: Orduak

en: Seconds
eu: Segunduak

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Permission
eu: Baimena

en: Secret Key
eu: Giltza Sekretua

en: Any
eu: Edozein

en: Admin
eu: Kudeatu
