Hidden Tab (8.x-3.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
