Hidden Tab (8.x-3.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (51 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Schedule
fr: Planning

en: Views
fr: Vues

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Region
fr: Région

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Configure
fr: Configurer

en: Error
fr: Erreur

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: Inline
fr: En ligne

en: Filter
fr: Filtrer

en: Load
fr: Charger

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Send
fr: Envoyer

en: Targets
fr: Cibles

en: Template
fr: Gabarit

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Secret key
fr: Clé secrète

en: Definition
fr: Définition

en: Entity
fr: Entité

en: Changed
fr: Modifié

en: Credit
fr: Crédit

en: Permission
fr: Droit

en: Secret Key
fr: Clé secrète

en: Any
fr: Tout

en: Broadcast
fr: Diffusion

en: Infinite
fr: Infini

en: Bundle
fr: Type

en: Placement
fr: Emplacement

en: Upcoming
fr: Prochainement

en: Render
fr: Rendu

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Target Entity Type
fr: Type d'entité cible

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: Routing and links cache cleared.
fr: Le cache des liens et du routage est vidé.

en: Filter by name
fr: Filtrer par nom
