Hidden Tab (8.x-3.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Schedule
pt: Agendar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Region
pt: Região

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Usuário

en: Configure
pt: Configurar

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Inline
pt: Mesma linha

en: Filter
pt: Filtrar

en: Load
pt: Carregar

en: Send
pt: Enviar

en: description
pt: descrição

en: Template
pt: Modelo

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Definition
pt: Definição

en: Entity
pt: Entidade

en: Changed
pt: Alterado

en: Credit
pt: Crédito

en: Permission
pt: Permissão

en: Any
pt: Qualquer

en: Broadcast
pt: Anunciar

en: Infinite
pt: Infinito

en: Admin
pt: Administrar

en: Bundle
pt: Pacote

en: Upcoming
pt: Em breve

en: Render
pt: Renderizar

en: Target Entity Type
pt: Tipo de Entidade de Destino

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: Routing and links cache cleared.
pt: Cache de roteamento e links limpo.
