Hidden Tab (9.0.0) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Views
hi: द्रश्य

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Error
hi: त्रुटि

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Send
hi: भेजें

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Template
hi: फर्मा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Definition
hi: परिभाषा

en: Entity
hi: इकाई

en: Changed
hi: बदल गया

en: Permission
hi: अनुमति

en: Admin
hi: प्रशासन

en: Bundle
hi: पोटली

en: UUID
hi: युयुआइङी
