Hidden Tab (9.0.0) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Schedule
oc: Planning

en: Views
oc: Vistas

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Configure
oc: Configurar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Page
oc: Pagina

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Filter
oc: Filtrar

en: Load
oc: Cargar

en: Send
oc: Mandar

en: Navigation
oc: Navigacion

en: description
oc: descripcion

en: Template
oc: Modèl

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Secret key
oc: Clau secreta

en: Definition
oc: Definicion

en: Entity
oc: Entitat

en: Changed
oc: Modificat

en: Credit
oc: Crèdit

en: Permission
oc: Dreit

en: Any
oc: Qual que siá

en: Bundle
oc: Paquet

en: Render
oc: Rendu

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
