Hide Revision Field (8.x-2.0) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Default
pt: Por defeito

en: Rows
pt: Linhas

en: Show
pt: Mostrar

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Placeholder
pt: Espaço reservado
