Hierarchical Term Formatter (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Separator
fr: Séparateur

en: Reverse
fr: Inversé

en: Reverse order
fr: Ordre inverse

en: Terms to display
fr: Termes à afficher

en: Choose what terms to display.
fr: Choisir les termes à afficher.

en: The selected term and all of its parents
fr: Le terme sélectionné et tous ses parents

en: Just the parent terms
fr: Seulement les termes parents

en: Just the topmost/root term
fr: Seulement le terme racine

en: Just the selected term
fr: Seulement le terme sélectionné
