High contrast (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Background
hu: Háttér

en: Text
hu: Szöveg

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
hu: A kiszolgáló közvetlen hozzáférésének hiányában itt lehet feltölteni a logót.

en: Radio buttons
hu: Választógombok

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
hu: A smink alapértelmezett logójának használatához be kell jelölni.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
hu: Az alapértelmezett logó helyett használni kívánt saját fájl elérési útvonala.

en: The logo could not be uploaded.
hu: A logót nem lehetett feltölteni.

en: The custom logo path is invalid.
hu: Az egyéni logó útvonala érvénytelen.

en: Hyperlinks
hu: Hiperhivatkozások

en: Logo path
hu: Logó útvonala
