High contrast (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Background
tr: Arkaplan

en: Text
tr: Metin

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
tr: Eğer sunucuya doğrudan dosya erişiminiz yoksa, bu alanı kullanarak logonuzu yükleyin.

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
tr: Eğer temanızın yanında gelen logoyu kullanmak istiyorsanız burayı işaretleyin.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
tr: Logonuz olarak kullanmak istediğiniz dosyanın yolu.

en: The logo could not be uploaded.
tr: Logo yüklenemedi.

en: The custom logo path is invalid.
tr: Özel logo yolu geçersiz.

en: Logo path
tr: Logo yolu
