High contrast (8.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Links
fa: پیوندها

en: Background
fa: زمینه

en: Text
fa: متن

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
fa: اگر شما دسترسی مستقیم به فایل‌های روی سرور را ندارید، از این فیلد برای بارگذاری آرم خود استفاده کنید.

en: Radio buttons
fa: دکمه‌های رادیویی

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
fa: اگر می‌خواهید پوسته از لوگوی همراه خود استفاده کند اینجا را تیک بزنید.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
fa: مسیر فایلی که می‌خواهید از آن به عنوان آرم سایت به جای آرم پیش‌فرض استفاده کنید.

en: The logo could not be uploaded.
fa: آرم بارگذاری نشد.

en: The custom logo path is invalid.
fa: مسیر سفارشی آرم معتبر نیست.

en: Logo path
fa: مسیر آرم
