High contrast (8.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Links
ja: リンク

en: Background
ja: 背景

en: Text
ja: テキスト

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Select list
ja: 選択リスト

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ja: 独自のロゴをアップロードしたい場合は、ローカルの画像ファイルへのパスを入力してください。

en: Radio buttons
ja: ラジオボタン

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
ja: それぞれのテーマが提供するロゴを使用する場合は、ここにチェックを入れてください。

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
ja: デフォルトロゴの代わりに独自のロゴを使用したい場合は、画像ファイルへのパスを入力してください。

en: The logo could not be uploaded.
ja: ロゴがアップデートできませんでした。

en: The custom logo path is invalid.
ja: カスタムロゴのパスが無効です。

en: Logo path
ja: ロゴのパス
