High contrast (8.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Links
ar: روابط

en: Text
ar: نص

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ar: إذا لم بكن لديك وصول مباشر إلى الملفات على الخادم، استخدم هذا الحقل لرفع شعارك.

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
ar: اختر هنا إذا أردت أن تستخدم السمة الشعار الذي صمم معها.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
ar: مسار الملف الذي تود استخدامه كشعار لك بدلا من الشعار المبدئي.

en: The logo could not be uploaded.
ar: تعذر رفع الشعار.

en: The custom logo path is invalid.
ar: مسار الشعار المخصص غير صحيح.

en: Logo path
ar: مسار الشعار
