High contrast (8.x-1.0-beta4) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Links
sv: Länkar

en: Background
sv: Bakgrund

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sv: Använd detta fält för att ladda upp din logotyp om du inte har direkt tillgång till filerna på servern.

en: Radio buttons
sv: Envalsknappar

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
sv: Kryssa i här om du vill att temat skall använda sin standardlogotyp.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
sv: Sökvägen till den fil som ska användas som logotyp istället för temats standardlogotyp.

en: The logo could not be uploaded.
sv: Logotypen kunde inte laddas upp.

en: The custom logo path is invalid.
sv: Sökvägen för egen logotyp är ogiltig.

en: Logo path
sv: Sökväg till logotyp
