High contrast (8.x-1.0-beta5) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Links
fr: Liens

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Text
fr: Texte

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
fr: Si vous n'avez pas un accès direct aux fichiers sur le serveur, utilisez ce champs pour transférer votre logo.

en: Radio buttons
fr: Boutons radio

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
fr: Cochez si vous voulez que le thème utilise son logo par défaut.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
fr: Chemin vers le logo que vous voulez utiliser à la place du logo par défaut.

en: The logo could not be uploaded.
fr: Le logo n'a pas pu être transféré sur le serveur.

en: The custom logo path is invalid.
fr: Le chemin du logo personnalisé n'est pas valide.

en: Hyperlinks
fr: Hyperliens

en: Logo path
fr: Chemin du logo
